Artikujt e fundit

Taekwondo ka qenë një sport Olimpik që nga viti 1988 dhe ka fituar shpejt njohjen në mbarë botën. Të bëhesh olimpik në artin ushtarak Kore të vetëmbrojtjes përfshin përqendrim intensiv, teknikat e zot...
Nëse jeni duke kërkuar një mënyrë për të kaluar më shumë kohë me një fëmijë jashtë, konsideroni të shkoni së bashku me peshkimin. Marrja e një peshkimi për fëmijë është një mënyrë e shkëlqyeshme për t...
Nëse po shkoni në një destinacion tropikal afër Detit të Karaibeve, shanset janë që të keni mundësinë të notoni me stingrays në një turne të udhëzuar. Turistët hanë miliona dollarë çdo vit për të prov...
A e keni ndjerë ndonjëherë nxitimin duke zbritur në mal në një dëborë? A keni dëshiruar ndonjëherë që të kishte dëborë gjatë gjithë vitit, në mënyrë që të ndjeheni atë nxitim? Tani me këtë udhëzues të...
A keni ndonjëherë ditë kur ndjeheni shumë të lodhur për të ushtruar apo thjesht ndjeheni të ngadaltë dhe të ngadaltë gjatë stërvitjes? Ndonjëherë ndjeheni pak të ngadaltë dhe të përgjumur gjatë rutinë...
Shumë alpinistë dhe kampe janë të vetëdijshëm për rreziqet e ftohjes, nxehtësisë dhe motit ekstrem, por harrojnë të marrin parasysh erërat në planet e tyre të urgjencës. Era transporton nxehtësinë nga...
Kërcimi në një trampolinë është një ushtrim i shkëlqyeshëm. Sidoqoftë, pas një kohe ju mund të dëshironi të luani disa lojëra. Këtu është një lojë që ju mund të luani që është një variant i Dodgeball ...
Synimi kërkon shumë përqendrim dhe praktikë. Nëse doni të merrni qëllimin perfekt, duhet të dini saktësisht se ku të tregoni objektivin e synuar dhe të mos humbasë.
Pavarësisht nëse jeni duke u zhytur në pishinën lokale, duke vizituar një plazh ose duke pushuar në liqen, ka disa gjëra të rëndësishme që dëshironi të sjellni me vete kur shkoni për të notuar. Paketo...
Peshqit e bardhë janë një familje me peshq, përfshirë cod, kopër dhe polë, për të përmendur disa specie. Këta peshq kryesisht jetojnë në dyshemenë e lumenjve ose liqeneve, që përfshin kryesisht në Sht...
Mund të keni forcë dhe qëndrueshmëri, por nuk e ndjeni se trupi juaj e tregon atë. Ju dëshironi 6-pako abs dhe krahët që janë prerë dhe tonifikuar. Kjo lloj fizike kërkon një stërvitje të synuar, e ko...
Nëse përfundoni me kujdes, uljet mund të ndihmojnë në ndërtimin e muskujve tuaj thelbësorë dhe të barkut. Më e mira nga të gjitha, ju nuk keni nevojë as për ndonjë lloj pajisje speciale për t'i bë...
Nëse shihni dy artikuj, titujt e të cilave do të thotë pothuajse e njëjta gjë, mund të jetë e mençur t'i emëroni ato për shkrirje. Bashkimi i dy artikujve do të vendosë informacionin e të dy artik...
Muskujt tuaj të shinit në pjesën e përparme të këmbëve tuaja të ulëta janë muskuj të rëndësishëm për t’u përdorur kur vraponi dhe ecni. Ata janë muskuj të thjeshtë për tu ushtruar, ose vetë ose me një...
Në basketboll, aftësia për të kërcyer lart mund të jetë mjaft e rëndësishme, veçanërisht për vendosjet dhe dunks. Kështu, nuk është për t'u habitur që shumë njerëz që luajnë basketboll, profesiona...
Kur filloni të luani në një ekip të ri dhe nuk njihni askënd, ky artikull sigurisht që do t'ju ndihmojë. thjesht ndiqni këto udhëzime të thjeshta dhe do të qeshni dhe argëtoheni me shokët tuaj në ...
Pishina me 8 topa luhet me një "top të sugjeruar" të bardhë dhe 15 topa me numër - duke përfshirë një "8-top" të zi. Një lojtar po përpiqet të xhepojë topat me ngjyrë të ngurtë (&q...
Ka shumë gjëra që mund të bëni për të rritur shanset tuaja për të fituar një ndeshje tenisi. Pasi të keni rishikuar sesi shënon shënimet në tenis, do të dëshironi të përgatiteni në mënyrë të duhur në ...
Ju mund të keni dëgjuar të rriturit t'ju thonë të mos përpiqeni të bëheni një futbollist profesionist sepse është shumë e vështirë. Ndërsa është e vërtetë që rruga për tu bërë futbollist profesion...
Ky artikull do t'ju udhëzojë se si të arrini ose Shëtitni në Triund Hill pa djegur xhepin. Dikush mund të hyjë ose Trek në Triund Hill dhe Laka ose Illaqa në McLeodganj, Dharamsala dhe Himachal Pr...
fundacjaopenculture.org © 2020