Kā spēlēt 8 bumbiņu baseinu

8 bumbiņu baseins tiek spēlēts ar vienu baltu "bižele" un 15 numurētām bumbiņām - ieskaitot vienu melnu "8 bumbiņu". Viens spēlētājs mēģina iebāzt vienkrāsainas bumbiņas (“cietas”, numurētas 1-7), bet otrs spēlētājs mēģina iesist svītrainās bumbiņas (“svītras”, numurētas 9-15). Spēlētājs nevar nogremdēt 8 bumbiņas, kamēr nav iebāzis visas atbilstošās bumbiņas (svītras vai cietās vielas). Pirmais spēlētājs, kurš iebāza 8 bumbiņu, uzvar spēlē.

Spēles iestatīšana

Saprast pamatus. 8 bumba ir spēle, ko spēlē ar bižele un 15 "objekta bumbiņām", kas numurētas no 1 līdz 15. Vienam spēlētājam ir kabatas bumbas grupai, kas numurētas no 1 līdz 7 (vienkrāsainas), bet otram spēlētājam ir 9 līdz 15 (svītras). ). Lai uzvarētu, jums jābūt spēlētājam, kurš vispirms iebāž abas grupas un pēc tam likumīgi ieliek 8 bumbiņu. [1]
Atrodiet galvu. Filca sānu centrā meklējiet nelielu punktu vai trīsstūri apmēram ceturtdaļu no ceļa garuma galda garumā. Šajā vietā jūs novietosit bižele, lai sāktu spēli. Līniju, kas iet caur šo punktu, sauc par "galvas virkni". [2]
Rack bumbiņas. Atrodiet trīsstūrveida baseina plauktu un ievietojiet iekšpusē 1-15 bumbiņas. Novietojiet bagāžnieku galda pretējā galā no galvas vietas tā, lai trīsstūra viens stūris būtu vērsts pret pārtraukumu. Pārliecinieties, vai bagāžnieks ir vērsts uz sāniem pa pēdas auklu. Pēc tam, kad esat gatavs spēlēt, noņemiet statīva rāmi tā, lai paliek tikai bumbiņas.
  • Novietojiet trīsstūra punktu trīs ceturtdaļas galda garumā pie “pēdu vietas”: punktu uz galda, kas atbilst galvas vietai. Ja "galvas virkne" iezīmē 1/4 punktu no galda galvas līdz pēdai, tad "pēdas aukla" ir iedomāta līnija, kas apzīmē attālumu 3/4 no galvas līdz pēdai. "Ēdiena vieta" atrodas tieši pēdas stīgas līnijas viduspunktā. [3] X Pētniecības avots
  • Iestatiet 8 bumbiņu trijstūra centrā. Ielieciet 1 bumbiņu trijstūra vietā, vērsta pret lūzumu. Ievietojiet svītru bumbiņu plaukta vienā aizmugurējā stūrī, bet otrā stūrī - stingru bumbiņu.
Apgūstiet lingo. Baseins ir bagāts ar unikālu terminoloģiju, ko jauniem spēlētājiem var būt grūti saprast. Atsauces uz terminiem, kad jūs mācīties spēlēt. Ja neesat pārliecināts, ko kaut kas nozīmē, palūdziet paskaidrot baseina spēlētāju veterānu.
  • Objekta bumbiņas: svītrainās un cietās bumbiņas ar numuru 1-15. Katra baseina bumba, bet bižele. "Objekta bumbiņas" ir bumbiņas, kuras jūs mēģināt iedobīt kabatās.
  • Kabata: grozi gar biljarda galda malu. Ir sešas kabatas: viena katrā stūrī un otra katras garās puses viduspunktā. "Kabatas ievietošana" ir vienas vai vairāku numurētu "priekšmetu" bumbiņu iemešana kabatā.
  • Dzelzcelis: banka gar baseina galda virsmu.
  • Ieskrāpēt: kad spēlētājs nejauši iesit biželejas bumbu kabatā. Ja jūs saskrāpējat, izņemiet no kabatas vienu no nogrimušajām bumbiņām un novietojiet to atpakaļ galda centrā. Jūsu pretiniekam tagad ir iespēja šaut no viņa izvēlētās vietas tabulas augšpusē.
  • Atvērtais galds: Tabula ir "atvērta", kad grupu (svītras vai cietās vielas) izvēle vēl nav noteikta. Kad galds ir atvērts, ir likumīgi vispirms iespiest masīvu, lai izveidotu svītru vai masīvu.
  • Nepieļaujams sods: Pretinieks, kurš saņem pretinieku, saņem rokā bumbu. Tas nozīmē, ka spēlētājs var novietot biželei bumbu uz jebkura galda, lai veiktu nākamo šāvienu.

Spēles sākums

Lauziet bagāžnieku. Viens spēlētājs sakārto bižele bumbu aiz galvas stīgas un mērķē uz statīvu. Ar spēku un precīzi iesit bumbiņas bumbiņu bumbiņu trīsstūrī. Lai izpildītu likumīgu pārtraukumu, pārtraucējam ir vai nu jāpiebāž bumba, vai arī jānoved vismaz četras numurētas bumbiņas uz sliedi. Ja brekers nespēj pareizi izpildīt pārtraukumu, tas ir nediena. [4]
Ziniet, kā rīkoties nulles vai nediena gadījumā. Ja pārkāpjošais spēlētājs ieskrāpj savu metienu, spēle ir sākusies tikai daļēji. Neveiksmes gadījumā ienākošajam spēlētājam ir divas iespējas: pieņemt galdu tādu, kāds tas ir, un veikt nākamo sitienu, vai arī sakārtot bumbiņas atkārtot sākuma pārtraukumu. Ienākošais spēlētājs var izvēlēties, vai personīgi pārtraukt, vai ļaut oriģinālajam breikam mēģināt vēlreiz. [5]
  • Ja spēlētājs ieskrāpjas likumīgā pārtraukuma metienā: Visas ieliktās bumbiņas paliek kabatā. Metiens ir nediena, kas nozīmē, ka tagad ir otra spēlētāja kārta izšaut. Galds ir atvērts, kas nozīmē, ka pirmais spēlētājs, kurš nogrūž bumbu, nesaskrāpjot, par savu spēles mērķi izvēlas šo bumbiņas veidu (svītras vai cietas vielas).
  • Ja spēlētājs izlec numurētu bumbiņu no galda pie pārtraukuma metiena, tā ir nediena. Ienākošajam spēlētājam ir divas iespējas: Pieņemt galdu pozīcijā. Veikt nākamo kadru un turpināt spēli. Paņemiet bižele lodīti rokā aiz galvas stīgas. Pēc vajadzības nošaujiet vai salauziet vēlreiz.
  • Ja pārtraukumā 8 bumbiņas ir iebāztas kabatā, tad pārtraukējs var lūgt atkārtotu statīvu vai likt astoņu bumbiņu pamanīt plankumu un turpināt šaušanu. Ja pārtraucējs skrāpē, kamēr pārtraukumā iebāž 8 bumbiņas, ienākošajam spēlētājam ir iespēja veikt atkārtotu statīvu vai likt 8 bumbiņu pamanīt un sākt šaušanu ar bumbiņu rokā aiz galvas stīgas.
Izvēlieties grupas. Pirms grupu izvēles tabula ir “atvērta”. Pirmais spēlētājs, kurš nogremdē numurētu bumbiņu, efektīvi izvēlas mērķēt šo bumbiņu grupu visā pārējā spēlē. Ja jūs, piemēram, pārkāpjat spēlētāju, un jūs nogremdējat svītraino 13 bumbiņu, tad jūs esat “strīpas”. Aplūkojiet citas svītrainas bumbiņas, kuras ir viegli atsitamas. Jūsu mērķis ir salikt kabatā visas svītrainās bumbiņas (un pēc tam astoņas bumbiņas), pirms pretinieks iebāž visas cietās bumbiņas un astoņas bumbiņas. [6]
  • Skaidri norādiet, kurš ir kurš. Ja jūs veidojat svītru, sauciet: "Es esmu svītriņas!" Ja jūs izveidojat stabilu, izsauciet: "Es esmu ciets!"
  • Ja esat pirmais spēlētājs, kurš kabatē numurētu bumbiņu, bet vienlaikus grimstat gan ar strīpu, gan ar cietu masīvu: jūs varat izvēlēties starp divām grupām. Izvēlieties grupu, kas izskatās visizdevīgākā.

Spēlējot spēli

Turpiniet šaut, līdz jums neizdodas iebāzt bumbu. Ja jūs fotografējat uz “strīpām” un jūs veidojat svītraino 12 bumbiņu, tad tas joprojām ir jūsu kārta. Mēģiniet iebāzt kabatā vēl vienu svītrainu bumbiņu. Ja nākamajam šāvienam veiksmīgi ievietojat citu svītrainu bumbiņu, tad varat šaut vēlreiz. Tiklīdz jūs saskrāpējat vai palaižat garām kabatu, tā nekavējoties kļūst par jūsu pretinieka kārtu.
  • Nav noteikumu attiecībā uz kombinētajiem šāvieniem, kad jūs ar vienu metienu no savas grupas iegremdējat divas numurētas bumbiņas. Tomēr 8 bumbiņu nevar izmantot kā pirmo bumbiņu kombinācijā, ja vien tā nav šāvēja vienīgā atlikušā likumīgā objekta bumba uz galda. Citādi tā ir nediena.
Ieliec visas savas grupas bumbiņas. Ja jūs šaujat "cietas", tad mēģiniet padarīt visas bumbiņas ar numuriem 1-7, lai jūs varētu iebāzt 8 bumbiņu. Ja jūs fotografējat "svītras", tad izveidojiet visas bumbiņas, kas numurētas ar 9-15. Ja jūs izveidojat pretinieka bumbiņu, tad jūsu kārta beidzas ar nulli.
Zvaniet saviem kadriem. Daudzās oficiālajās biljarda spēlēs spēlētājiem jāizsauc katrs uzņemtais šāviens, lai šāviens būtu likumīgs. Tas nozīmē: pirms katra šāviena paziņojiet, kuru bumbiņu jūs ierausit kurā kabatā. Jūs varētu teikt “4 bumba, stūra kabata” un norādīt ar savu baseina bižeti, lai būtu skaidrs, kuru kabatu domājat. [7] Ja jūs spēlējat gadījuma spēli pie baseina ar draugiem, tad jums nav nepieciešams izsaukt savus kadrus.
Sabāzt 8 bumbiņu. Jūs varat likumīgi šaut uz 8 bumbiņu tikai tad, kad esat izveidojis visas pārējās numurētās bumbiņas savā grupā (svītras vai cietas). Pārliecinieties, ka piezvanīsit savai kabatai! Apskatiet galdu un izlemiet, kura kabata būs vienkāršākā vieta, kur nogremdēt 8 bumbiņu. Pēc tam paziņojiet, kur jūs iešaujat 8 bumbiņu pirms šaušanas. Ja jūs esat pirmais, kurš likumīgi iemaksā 8 bumbiņu, tad jūs uzvarējat spēli! [8]
  • Piemēram: sakiet “8 bumba, stūra kabata” un norādiet, kuru stūra kabatu domājat.
  • Ja jūs izsaucat savu metienu, bet neveicat 8 bumbiņu kabatā: tagad ir pretinieka kārta šaut. Jūs neesat ne uzvarējis, ne zaudējis, ja vien neizveidojat 8 bumbiņu vai nesaskrāpējat mēģinājumus izveidot 8 bumbiņu.
Pabeidz spēli. 8 bumbiņu spēles spēle beidzas, kad spēlētājs likumīgi nogrūst 8 bumbiņu pēc tam, kad ir iebāzis visas numurētās bumbiņas savā grupā. Tomēr spēlētājs var arī zaudēt spēli, izdarot noteiktus pārkāpumus.
  • Spēlētājs zaudē, kad viņš / viņa: jebkurā brīdī pēc pārtraukuma ieliek 8 bumbiņu; saliek 8 bumbiņas vienā sitienā ar pēdējo viņa bumbiņu grupā; jebkurā brīdī pēc pārtraukuma izlec 8 bumbiņu no galda; iebāž 8 bumbiņu kabatā, kas nav tā, kuru viņš ir izsaukis; vai iebāž 8 bumbiņu, kad tā nav likumīga “objekta bumba”.
Kas notiek, ja es iebāzu 8 bumbiņu pirms manis domāts?
Jūs zaudējat, un spēle ir beigusies.
Vai ir dažādi 8 bumbiņu veidi, kurus es varu spēlēt?
Ir arī citi māju noteikumi, kurus varat spēlēt, lai padarītu spēli vieglāku vai grūtāku.
Ja bižele ieiet, mēģinot ielikt 8 bumbiņas, vai pretinieks uzvar spēli?
Jā viņš dara.
Kas notiek, kad es šauju uz savu cieto bumbiņu un kļūdas dēļ iesitos ar svītrainu bumbu?
Pēc tam pretiniekam ir bumba rokā un viņš var novietot biželei bumbu uz jebkura galda.
Vai es varu izmantot citu bumbu, lai iesittu 8 bumbiņā?
Nē; 8 bumbas iegremdēšanai nevar izmantot kombinēto šāvienu, tikai bižele.
Vai es varu piezvanīt tikai kabatai, nevis bumbai?
Ja spēlējat oficiālu spēli, jums jāizsauc bumba un jāšauj, lai šis šāviens būtu likumīgs.
Kā iesist bumbiņu ar baseina nūju?
Lai precīzi novirzītu kijas nūju, var izmantot dažādas pozīcijas. Bet galvenais ir noturēt nūju stabilu un trāpīt pa biželei centrā, lai iegūtu spēcīgu metienu. Pārliecinieties, ka kijas nūjas gals iepriekš ir krīts.
Kas notiek, ja nejauši iebāzt bumbiņu no citas grupas?
Būtībā nekas nemainās, izņemot gadījumus, kad esat izdarījis labvēlību pretiniekam. Ja jūsu objekta bumba nonāk iekšā, jūs turpināt šaut. Ja objekta bumba neiet iekšā, pretinieks izšauj. Bumba no otras grupas paliek kabatā un netiek atgriezta pie galda.
Kas notiek, kad, spēlējot šāvienu, objekta bumba tiek izleca no galda?
Tas tiek nomainīts uz galda vietā vai vistuvāk tai vietai, kur jūs iestatāt plauktu. Parasti uz galda ir atzīmēts punkts.
Kas notiek, ja man kabatā ir bižele?
Ja jums ir bižele ar bumbu, pretinieks saņems bumbu. To sauks par nulli. Tas nozīmē, ka ir otra spēlētāja kārta.
Vīta bumbiņas notrīšana: Novietojiet sava bižņa galu apmēram četru collu attālumā no bumbiņas. Pēc tam novietojiet biželi uz jūsu noliektās rokas. Streikojot, nekas cits kā jūsu roka nedrīkst kustēties. Turiet savu ķermeni nekustīgi.
8 bumbiņu baseins tiek spēlēts ar vienu baltu "bižele" un 15 numurētām bumbiņām - ieskaitot vienu melnu "8 bumbiņu". Viens spēlētājs mēģina iebāzt vienkrāsainas bumbiņas (“cietas”, numurētas ar 1-7), bet otrs spēlētājs mēģina iesist strīpainās bumbiņās.
Bižura turēšana: Izmantojiet vienu roku (“noliekto roku”), lai mērķētu un stabilizētu šāviena norādi. Izmantojiet otru roku (“izsaucošo roku”), lai pagrieztu norādi un nodrošinātu jaudu katram šāvienam.
Ķermeņa novietojums: saglabājiet ķermeni stabilu un ērtu, virzot uz bižele lodīti, pagriežot bižeti un sitot pa biželei. Uzziniet, kā spēlēt ar pareizu formu.
  • Jūsu kājām un pleciem jābūt vienādam platumam.
  • Veiciet vienu soli uz priekšu kā noliekto pēdu.